Tajemství výběru, akreditovaný kurz pro instruktory lyžování a snowboardingu 2019/2020

Jste zde ! Já se jmenuji Petr Wagner a tohle je “tajemství” všech nabízených akreditovaných kurzů MŠMT ČR s názvem “instruktor základního lyžování” a “instruktor lyžování”.

Nabízím jednoduchý “recept”, jak se v tom rychle zorientovat.

Petr_ohen.jpg

Pohybuji se na “lyžařské scéně” už 20 let a něco málo o tom vím.

Ale o mě tento článek není. Je o vás. Chcete být instruktoři ! To je skvělá zpráva ! :) Takže “recept na výběr toho správného kurzu”:

Povím vám jak si vybrat správný kurz instruktora lyžování nebo instruktora snowboardingu v zimní sezóně 2019 / 2020.

První, co si ujasněte, čím si chcete vydělávat. Lyžemi? Snowboardem? Tomuto tématu se věnuji v jiném článku na tomto webu. Stačí překliknout. Je také velmi krátký, ale výstižný.

Zpět k výběru vašeho akreditovaného kurzu MŠMT ČR.

Základní orientací není cena kurzu.

Na českém trhu je více akreditovaných zařízení (AZ), a když tedy nějaké uskupení, sdružení, s.r.o., z.s., nebo osvč nebo škola pořádá kurz neznamená to, že v jiném AZ bude kurz stejný. Cenou, náplní, kvalitou.

Akreditovaný kurz Praděd. 83 účastníků.

Akreditovaný kurz Praděd. 83 účastníků.

Cenou se tedy neorientujte. Není v tomto případě směrodatná.

Orientujte se tzv. “hodinovou dotací”.

Vám bude stačit orientovat se mezi kurzy: 50 až 60 hodinovou dotací kurzu. A tzv. “velkým instruktorem”: 150 hodinovou dotací.

Připomínám, že všechny AZ - pokud mají platnou akreditaci od MŠMT ČR, mají v názvu akreditace pojem: Instruktor základního lyžování. Případně mutaci Instruktor sjíždění.

Kdysi používaný pro tyto dvě kategorie instruktor školního lyžování se v dněšní době vydává pouze pro pedagogické pracovníky a v komerční lyžařské škole tato licence již nemám co pohledávat. Pokud vám ji někdo bude “cpát”, jděte jinam.

V případě malého kurzu (50-60h), platnost na celý život neexistuje!! Licence se musí pravidelně tzv. “prolongovat”.

Pro vaši životní etepu vám stačí hledat název:

instruktor základního lyžování.

Instruktor základního snowboardingu.

S touto licencí jste plnohodnotný instruktor a můžete učit v komerční škole, vydělávat peníze. A také můžete samostatně vést lyžařský kurz základních a středních škol. Pokud je vám více než 18 let.

Licence instruktor lyžování 150h je nádstavbou licence 50 - 60 h. A to v tom smyslu, že s tímto násobně delším, násobně těžším a násobně dražším kurzem můžete žádat o vlastní Živnostenský list. Tedy můžete si založit vlastní lyžařskou školu (s čímž vám mohu poradit na jiném kurzu) a můžete podnikat v oblasti lyžování. Učit, vystavovat faktury, kasírovat na svahu. Takovýto kurz už vyžaduje více technického umu a zapálení pro věc a těžko může stát “málo”, pokud vám dá takové pravomoce. Tento kurz se proti malému kurzu neprolonguje. Vystavený certifikát je neomezenou platností.

Toto jsou hlavní rozdíly mezi nyní už dvěma (často pletoucími se ) názvy akreditovaných kurzů instruktora lyžování a instruktora snowboardingu (základního) pro následující sezóny.

Oba typy kurzů školím(e):

Instruktor základního lyžování / instruktor základního snowboardingu (50 - 60h).

Tento kurz školíme pravidelně každý rok. Prosinec - březen.

INSTRUKTOR LYŽOVÁNÍ / SNOWBOARDINGU 150 h - ŽL.

Tento kurz školíme obvykle v Alpách. S velmi individuálním přístupem. Výstupem vám budou nejenom technické a teoretické informace z lyžování, ale i praktické informace z podnikání.

Pokud vás láká život instruktora…. není jednodušší cesta, než začít kvalitními kurzy od nás.

ps: dobrá rada. Podle ceny se neorientujte.

Snad vám tyto informace trošku pomohou v orientaci na trhu s akreditovanými kurzy MŠMT ČR.

Dobrý výběr vám přeje:

Ing. Petr Wagner, Sherpa Ski School, Skicamp.cz, Chcibytinstruktor.cz

WAGNERSKI.cz

Kurz v Koutech nad Desnou. 135 účastníků.

Kurz v Koutech nad Desnou. 135 účastníků.